چاپ
بازدید: 3638

 

 

در هر سال، سازمان بین المللی اسب فریزین KFPS، برای مراسم آزمون سالانه نریان ها آماده میشود. پایگاه این مراسم در کشور هلند می باشد. در هر سال از بین 400 نریان، 3 الی 4 نریان به درجه سیلمی یا به اصطلاع Approved Stallion دست پیدا میکنند. سیلمی به برترین نریان در بین نریان های یک نژاد میگویند که در فریزین ها بر اساس ارزیابی بسیار دقیق انتخاب میگردد. معیارهای متفاوتی در آزمون نریان ها بررسی میگردد. این برنامه نه تنها برای مالکین نریان ها، بلکه برای کسانی که قلبشان برای فریزین می تپد برگزار میگردد.

در هر سال در حدود 25000 بیننده از سرتاسر دنیا (حداقل 30 کشور) در این مراسم شرکت میکنند. بهمین دلیل این مراسم به یکی از معروف ترین مراسم ها در هلند و جهان تبدیل شده است. همچنین، این مراسم برای نریان های جوان هم می باشد و توسط داوران مشخص میگردد که کدام نریان جواز حضور در مرحله نهایی انتخاب سیلمی فریزین را خواهد داشت. در نهایت، انتخاب یک سیلمی کمک بسزایی در پیشبرد اهداف سازمان و کمک به تجارت نژاد فریزین خواهد کرد.

در طول این مراسم، معیارهایی از قبیل سلامت، آموزش، مراقبت های عمومی و نحوه تولید و پرورش هر اسب در کلینیک های مختلف و با زمانبندی مشخص بررسی میگردد. در طول این مراسم برنامه های تفریحی نیز از قبیل سواری و کالسکه رانی، موسیقی های زنده و نمایشی در نظر گرفته شده است. در کنار مراسم انتخاب سیلمی ها از بین نریان های جوان، برنامه ای نیز برای انتخاب زیباترین سیلمی سال وجود دارد.

 

بجز مراسم ارزیابی و آزمون اسب های فریزین در هلند، این مراسم در کشورهایی که نماینده سازمان اسب فریزین در آن وجود دارد نیز برگزار میگردد. بهمین دلیل در آینده، مسابقاتی طبق شرایط سازمان بین المللی اسب فریزین در ایران برگزار خواهد شد.