چاپ
بازدید: 4361

یک تولید خوب نیازمند به بررسی دقیق و داشتن اطلاعات مناسب نسبت به این عمل و سپس اقدام به اجرای برنامه تولید مثل است. یک تولید خوب می تواند آینده یک نژاد را تضمین کند و یک تولید بد لطمه بزرگی به نسل های آینده یک نژاد خواهد زد. همچنین تولید قوی، علمی و اصولی کمک شایانی به رونق اقتصادی یک نژاد و منجر به استقبال جهانی از آن خواهد شد. در کنار این، تولید خوب باعث ایجاد رضایتمندی در درون افرادی که در این زمنیه فعالیت دارند خواهد شد.

 

سازمان اسب فریزین هلند، بدین منظور، شرایط و اطلاعاتی را فراهم کرده تا تمامی مالکین بتوانند با بررسی این اطلاعات بهترین انتخاب را داشته و بتوانند کره هایی با بهترین کیفیت تولید کنند. یکی از این موارد بررسی ضریب همخونی است. این سازمان تاکید دارد تا ضریب همخونی بین یک مادیان و سیلمی انتخابی پایین تر از 5% باشد. افزایش درصد ضریب همخونی منجر به ایجاد اختلالات ذاتی، جسمی و همچنین باعث افزایش تلفات کره ها میگردد. کسانی که عضو این سازمان هستند می توانند ضریب همخونی هر مادیان و سیلمی مورد نظر را بررسی کرده و در صورت مناسب بودن تمامی جوانب و تمامی شرایط اقدام به این عمل نمایند. 

سیلمی های فریزین طبق آزمون و شرایط سختی انتخاب می شوند که میتوانید لیست این سیلمی ها را از اینجا مشاهد نمایید. اسپرم و DNA این سیلمی ها بشدت و طبق معیارهای دقیق آنالیز شده تا بهترین آنها برای تولید نسل های متعدد فریزین انتخاب شوند. اگر دسترسی به سیلمی های خارج از ایران ندارید و در صورتیکه میخواهید از سیلمی های داخل ایران استفاده نمایید، لازم است این سیلمی ها دارای برگه واردات قانونی باشند و همچنین DNA آنها در سازمان اسب فریزین ثبت شده باشد، در غیر اینصورت مدارکی به کره های تولیدی از این سیلمی ها تعلق نخواهد گرفت. عدم داشتن مدرک یعنی اینکه خط خونی و شجره یک اسب قابل شناسایی نیست و این امر دسترسی به ضریب همخونی و بررسی آنرا مختل میکند.

میتوانید لیست سیلمی های پیشنهادی برای تولید در ایران را از اینجا ببینید

 

نمونه اطلاعاتی که در سایت سازمان اسب فریزین برای بررسی ضریب همخونی درج شده است:

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، تمامی اطلاعات سیلمی ها در وبسایت سازمان اسب فریزین درج شده و با محاسبه ضریب همخونی و دیگر اطلاعات میتوانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید. در صورتیکه میخواهید ضریب همخونی یک مادیان با سیلمی های داخل ایران را بررسی کنید، اطلاعات مادیان و سیلمی را برای ما این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید نمائید تا از نتیجه یک آمیزش اطمینان حاصل نمائید.

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید