مجموعه اسب فریزین ایران

Friesian Horse of Iran

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید:

    

 

دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: اسب سواری باعث تقویت جسم و روح و افزایش فهم می شود و کشتی سواری نیز باعث تحریک اخلاط، تقویت معده، هاضمه و درمان امراض مزمن مانند برخی نارسایی های کبدی می شود.

مرضیه قرائتی در گفت و گو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم ، اظهار داشت: ورزش به ۲ دسته عام و خاص تقسیم می شود که ورزش عام بر کل بدن اثر گذاشته و ورزش خاص بر عضوی خاص اثر می گذارد.

وی درباره انواع ورزش عام گفت: کُشتی، دویدن، پیاده روی و اسب سواری باعث تقویت جسم و روح و افزایش فهم می شود و کِشتی سواری نیز باعث تحریک اخلاط، تقویت معده، هاضمه و درمان امراض مزمن مانند برخی نارسایی های کبدی می شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: ترجح یعنی درگهواره نشستن و به ملایمت حرکت دادن که این هم برای ناقهین یعنی افرادی که دوران نقاهت بعد از بیماری را می گذرانند و هم برای صاحبان بعضی از امراض مثل نقرس، سیروز کبدی یا نارسایی کبدی مناسب است و کمک به خروج مواد زائد می کند، البته محلّل ریاح (بادها) هم بوده و برای نفخ نیز مناسب است.

 

قرائتی ادامه داد: هر عضوی از بدن که تحت تمرینات ورزشی قوی و زیاد قرار گرفته شود، آن عضو قوی و بزرگ می شود، چون مواد تلطیف و منافذ باز شده و فضولات آن دفع می شوند و اعضاء، مهیای قبول غذا می شوند.

وی عنوان کرد: صدر یا قفسه سینه و آلات صوت (صدا) که با آواز خوانی که بسیار نیز بلند نباشد، تقویت می شود، سیستم شنوایی با شنیدن نغمه های خوب و صداهای ملایم تقویت شده، سیستم بینایی نیز با خواندن و دیدن خطوط ریز، دقیق، شکل ها و منظره های زیبا تقویت می شود، اندام دست نیز با کشیدن کمان سخت، برداشتن چیزهای سنگین، گوی و چوگان بازی قوی شده و پاها نیز با دویدن و پیاده روی تقویت می شود.

 

دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره دَلک یا (ماساژ) و فواید آن بیان داشت: دَلْک در حقیقت نوعی از ورزش است که با ترقیق و تحلیل مواد زائد و جذب مواد صالح باعث استحکام اعضاء می شود و دلک در واقع همان مشت و مال بدن است که از فوائد دلک می توانیم به تحلیل مواد حبس شده در عضو، و بزرگ کردن عضو اشاره کنیم.