مجموعه اسب فریزین ایران

Friesian Horse of Iran

     

پیشنهاد

Enzo 1
Enzo 1
Enzo 3
Enzo 3
Previous Next Play Pause
1 2
 
 
نام: انزو
تاریخ تولد: 17-04-2017
جنسیت: نریان
محل اسب: ایران - اصفهان
 
مشخصات فروشنده: 
 
نام: آقای فتاحی
شماره تماس: 00989131087323
قیمت پیشنهادی: 140.000.000 تومان
 
توضیحات:
این نریان جوان در سال 2017 بدنیا آمده و اکنون در سن 1 سال و 8 ماهگی خود می باشد. همچنین نام و DNA این نریان در سازمان بین المللی اسب فریزین ثبت شده و دارای مدرک شناسایی از KFPS میباشد. 

در اینجا قصد داریم تا به گوشه ای از مشکلاتی که علاقمندان، خریداران و مالکین اسب فریزین با آن مواجه هستند اشاره کنیم. بیان این مسائل در راستای آگاه سازی علاقمندان است تا گرفتار دردسرهای ناخواسته نشوند.

بعد از دیدن این مطالب متوجه خواهید شد تا تنها راهی که شما را از دردسرهای احتمالی نجات میدهد، استعلام و ارتباط با مجموعه اسب فریزین ایران می باشد. 

 

مشکلات به دو بخش کلی تقسیم میشود:

1- کسانی که مالک هستند، قصد کشش و تولید کره دارند.

2- افرادی که قصد خرید یک فریزین دارند.

 در ادامه هر مشکل، راه حل آن شرح داده خواهد شد. 

 

1- کسانی که مالک هستند، قصد کشش و تولید کره دارند؛

> اگر قصد انتخاب سیلمی دارید، باید DNA آن سیلمی در سازمان بین المللی اسب فریزین ثبت شده باشد تا بتوانید برای کره تولید شده مدرک اخذ نمائید. بارها دیده شده که مالکین مادیان های فریزین بعد از تولد کره نتوانسته اند مدرکی برای کره بگیرند، بدلیل اینکه مالک سیلمی اقدام به ثبت DNA سیلمی نکرده و هزینه آنرا پرداخت نمیکند. هم اکنون تعداد زیادی مالک پیگیر کارهای قانونی و شکایت از مالک یک سیلمی هستند که تعداد زیادی کره تولید کرده و این کره ها سالهای زیادی است که بدون مدرک هستند. 

راه حل: تنها از سیلمی هایی که اطلاعات آنها در صفحه سیلمی های فریزین برای تولید در ایران وجود دارد، استفاده کنید. این سیلمی ها برگه کشش دارند و DNA آنها در سازمان بین المللی اسب فریزین KFPS ثبت شده است. ضمن آنکه حتما از مالک سیلمی برگه کشش با مهر و امضای معتبر که تمام مشخصات مادیان و یا نریان در آن درج شده باشد دریافت نمائید

 

 > در یک باشگاه دو راس سیلمی وجود دارد. یکی از آنها متعلق به مالک باشگاه و دارای کیفیت پایین و دیگری که کیفیت بالاتری دارد متعلق به یک فرد دیگر است که در باشگاه حضور نداشته و در کار تولید و کشش فعال نیست. مالک باشگاه به مالکین مادیان ها، سیلمی با کیفیت تر را نشان میدهد اما مادیان ها را از سیلمی بی کیفیت خود پر میکند. همچنین، DNA آن سیلمی در KFPS سازمان بین المللی اسب فریزین ثبت نشده است. 

راه حل: قبل از کشش، مدارک سیلمی را از مالک آن درخواست کنید. شماره چیپ درج شده در مدرک را با شماره چیپ اسب که در گردن آن قرار دارد کنترل کنید تا مطابقت داشته باشد. برگه کشش با تمام مشخصات از مالیک سیلمی درخواست کنید و مشخصات درج شده در برگه کشش باید با مشخصات سیلمی یکسان باشد.

 

2- افرادی که قصد خرید یک فریزین دارند؛

> تعدادی مادیان و نریان مشکی رنگ از نژادهای دیگر بمانند نژاد بلژیکی یا فرانسوی وارد ایران شده که شباهت زیادی به اسب های فریزین دارند. این اسب ها از جثه بزرگتری نسبت به فریزین برخوردارند و فروشندگان از علاقه اسب دوستان به اسب های بزرگ در ایران سوء استفاده کرده و این اسب ها را به اسم فریزین به علاقمندان میفروشند.

راه حل: 

1- قسمت مدارک اسب های فریزین در این وب سایت را مطالعه کنید تا با نوع مدارک اسب های فریزین آشنا شوید.

2- از نحوه نام گذاری اسب های فریزین مطلع شوید. بسیاری از نژادهای دیگر از سیستم نام گذاری متفاوتی برخوردارند که تفاوت عمده ای با اسب های فریزین ایجاد میکند.

3- شماره میکروچیپ موجود بر روی گردن اسب را یاد داشت کنید و بصورت رایگان از طریق مجموعه اسب فریزین ایران استعلام آن چیپ را دریافت کنید. با استعلام شماره چیپ، براحتی میتوانید تمام مشخصات یک اسب را در اختیار داشته باشید.

 

> بعضی از فروشنگدان، اسب های فریزین را با مدارکی که متعلق به آن اسب نیست بفروش میرسانند. این اسب ها اصولا از سن بالایی برخوردارند که فروشندگان مدارک جعلی با تاریخ تولدهایی که سن این اسب ها را پایین تر نشان دهد بفروش میرسانند. 

راه حل: تنها راه شما، یادداشت شماره چیپ و استعلام آن میباشد.

 

 

> فروشندگان، کره های فریزین را بدون مدرک به خریداران میفروشند و به آنها قول میدهند که مدارک آنها را بزودی تحویل میدهند. در صورتیکه این فروشندگان قادر به اخذ مدارک نیستند بدلیل اینکه اکثر آنها اطلاعاتی از پدر و مادر کره ندارند و یا DNA پدر و مادر کره در KFPS ثبت نشده است، بنابراین، فروشندگان قادر به اخذ مدارک نخواهند بود و خریداران سرمایه خود را از دست میدهند. در صورتیکه پدر و مادر کره مشخص نباشد یا DNA آنها ثبت نشده باشد، به هیچ عنوان مدرکی برای کره صادر نخواهد شد. 

راه حل: تنها و تنها کره های فریزین که دارای مدرک هستند خریداری نمائید. در صورتیکه کره ای بدون مدرک خریداری کنید قطعا با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهید شد.

 

> دیده شده که بعضی از فروشندگان، بعد از فروش کره ناپدید شده اند. از دلایل اینکار اینست که فروشنده قادر به اخذ مدارک نیست و برای اینکه به خریدار پاسخگو نباشد محل خود را براحتی عوض میکند.

راه حل: تنها و تنها کره های فریزین که دارای مدرک هستند خریداری نمائید. در صورتیکه کره ای بدون مدرک خریداری کنید قطعا با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهید شد.

 

> بعصی از فروشندگان اسب های فریزین را فقط با پاسپورت میفروشند. این افراد مدرک Paper یا شناسنامه اسب که مدرک اصلی یک فریزین است را در اختیار ندارند. برای صدور المثنی شناسنامه اسب، یک خریدار باید هزینه زیادی متقبل شود. 

راه حل: حتما شناسنامه اسب را درخواست کنید. بعضی از اسب ها بصورت قاچاق وارد کشور شده اند. بهمین دلیل یا مدرک جعلی دارند و یا مدارک آنها ناپدید شده است. از فروشنده مدارک واردات قانونی یک اسب را درخواست نمائید. حتما، قبل از خرید، از مجموعه اسب فریزین ایران استعلام مشخصات یک اسب فریزین را دریافت نمائید. 

 

 > بعضی از فروشندگان، اسب های فریزین را به اسم اسب مقام دار میفروشند در حالیکه هیچ اطلاعاتی از مقام های اسب های فریزین ندارند. این افراد از کلمات دهان پر کن برای متقاعد کردن خریداران به خرید استفاده میکنند در حالیکه این مقام ها وجود خارجی ندارد.

راه حل: در قسمت مدارک اسب های فریزین در این وب سایت، میتوانید اطلاعات خود را در مورد مدارک و مقام های اسب های فریزین کامل کنید. راه دیگر، مشاوره با مجموعه اسب فریزین ایران میباشد. 


 

بدینوسیله به اطلاع کلیه مالکین فریزین و علاقمندان میرساند:

 

 یک دوره کلینیک درساژ با حضور مربی بین المللی فرانسوی، آقای Thierry Fretic (رزومه این شخص را در انتهای این مطلب مطالعه نمائید) در روزهای 15 و 16 آذرماه در مجموعه دشت بهشت برگزار میگردد. 

 ساعت شروع این دوره از 15:30 و تا ساعت 19:30 ادامه خواهد داشت و پس از اتمام این کلینیک از شرکت کنندگان تست درساژ در سطح Preliminary گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است به تمام شرکت کنندگان در این دوره گواهی معتبر و مورد تائید فدراسیون سوارکاری ج.ا.ایران اعطا خواهد شد.  

 

 هزینه حضور در این دوره:

 هزینه حضور در این کلینیک 2 روزه که بهمراه 1 شب پانسیون اسب در مجموعه دشت بهشت میباشد تنها 500 هزار تومان خواهد بود. 

 نکته اول: حضور شرکت کنندگان تنها با اسب فریزین در کلینیک امکان پذیر میباشد. همچنین ورود برای عموم به جهت بازدید از این دوره آزاد میباشد.

نکته دوم: برای حضور در دوره های مشابه در کشور های اروپایی، هر نفر باید بطور میانگین مبلغ 15 تا 20 میلیون تومان هزینه کند و بدین ترتیب، این یک فرصت استثنایی برای ارتقای سطح کیفی سوارکاران خواهد بود.

 

نحوه ثبت نام:

متقاضیان میبایست حداکثر تا 13 آذرماه وجه ثبت نام را به شماره کارت ذیل واریز نموده و تصویر سند پرداختی را به شماره موبایل 09121087647 ارسال نمایند.

شماره کارت:

6037-6916-6858-5425 بنام آقای علی هژبر

 

 تیری فرتیک؛

 * ملیت فرانسوی.

 * دوره دیده در مدرسه سوارکاری سومور.

 * تجربه آموزش، آماده سازی تیم های ملی و مربیان سوارکاری درساژ.

 * هدایت تیم ملی کشور چین تایپه در مسابقات آسیایی دوحه سال 2006.

 * سرمربی تیم ملی عمان در سال 2018.

 

 


 

 

مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
مجتمع اسب طلوع کردان از بزرگترین مجتمع های واردات و پرورش اسب فریزین در ایران میباشد. این مجموعه با استانداردهای روز بین المللی ساخنه شده، همچنین با مدیریت بسیار قوی و دلسوز، کارمندان منظم و وظیفه شناس، مربیان برجسته و ماهر، تبدیل به یکی از قطب های برجسته در زمینه تولید اسب نژاد فریزین شده است. 
 
این مجموعه از تعداد زیادی اسب فریزین برخوردار است. سیلمی فریزین بسیار زیبا بنام Jort که سابقه حضور در مسابقات مرتبط با این نژاد در هلند را دارد، در این مجموعه نگهداری میشود. افراد علاقمند که بدنبال اسب فریزین هستند میتوانند اسب های فریزین با سن های مختلف، کیفیت، قیمت و جنسیت های متفاوت را در این مجموعه پرورش اسب بسیار زییا پیدا کنند؛
 
 
> اسب های فریزین زیر 1 سال
> اسب های فریزین یکساله و دو ساله
> اسب های فریزین مادیان آبستن
> سیلمی های برجسته فریزین
> اسب های فریزین مناسب مسابقات درساژ
> اسب های زیبایی
 
این مجموعه با برنامه ریزی دقیق خود در راستای تولید اصولی و دقیق اسب های فریزین قدم بر میدارد. 
 
آدرس مجموعه پرورش اسب پارت استاد:
استان البرز - کردان - پل حافظیه - منطقه هرجاب - مجتمع اسب طلوع کردان
 
تلفن تماس:
 09122723057
  
آدرس اینستاگرام:
Tolue_kordan_horse_complex

 

قابل توجه مالکین اسب های فریزین 

کمیته درساژ با همکاری کمیته اسب های نژاد فریزین فدراسیون سوارکاری ج.ا.ایران در نظر دارند به زودی یک دوره کلینیک و مسابقات درساژ مختص به این نژاد را با حضور مربی و داوران بین المللی اروپایی برگزار نمایند.

همچنین در طی این دوره، شو و ارزیابی اسب های فریزین (مادیان ها، کره های تولیدی، سیلمی ها و نریان های جوان) نیز برگزار خواهد شد. 

  

علاقمندان به شرکت در این رویداد میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس حاصل نمایند.

09121087647 آقای احمد میری