مجموعه اسب فریزین ایران
Friesian Horse of Iran

     

پیشنهاد

 

احمد میری

رئیس کمیته اسب فریزین فدراسیون سوارکاری ج.ا.ایران


مجتبی احمدی نسب

مدیر عامل مجموعه اسب فریزین ایران


کیوان نیک پی

کارشناس امور بین الملل و عضو کمیته فریزین


علی تاج الدین

مدیر بازاریابی و تبلیغات

 


 محمود نیک نفس

عضو هیئت مدیره مجموعه اسب فریزین ایران


 

روز به روز بر تعداد علاقمندان به اسب های فریزین در داخل ایران افزوده میشود.

بدلیل کاراکتر بسیار زیبا و ارزشمند اسب های فریزین، افراد علاقمند، به این نژاد بیش از پیش جذب میگردند.

 

از این رو، مجله ها و روزنامه های تخصصی که در زمینه اسب فعالیت میکنند، با دیدن این علاقمندی، به سمت چاپ مطالبی در خصوص اسب های نژاد فریزین علاقمند شده اند.

 

اولین موردی که بتازگی بدست ما رسیده، چاپ مطلبی در خصوص اسب های فریزین در شماره 66 مجله تخصصی دنیای اسب می باشد. 

طبق شنیده ها، قرار است مطالب مرتبط با اسب فریزین  در شماره های آینده این مجله بصورت تخصصی و ویژه منتشر شود.

 

تصویر مطلب اشاره شده:


 

 

جلسه سالانه نمایندگان سازمان بین المللی اسب فریزین KFPS با مدیران و تیم اجرایی این سازمان در تاریخ 12 ژانویه برگزار گردید. 

 

نمایندگان مجموعه اسب فریزین ایران بعنوان نماینده این سازمان در ایران در کنار نمایندگان کشورهای مختلف از قبیل استرالیا، انگلستان، سوئد، سوئیس، فرانسه، نروژ، دانمارک، مکزیک، اسپانیا، آلمان، بلژیک، لهستان، روسیه، آمریکا، آفریقای جنوبی و دیگر کشورها در این جلسه حاضر بود. 

در این جلسه در خصوص مسائلی بمانند مسائل مالی سال 2017 و سال 2018، مشکلات موجود، برنامه ریزی برای آینده و نحوه گسترش فعالیت های KFPS صحبت گردید. 

 

در تاریخ 11 ژانویه نیز، یک جلسه خصوصی ما بین نماینده مجموعه اسب فریزین ایران و مدیر عامل KFPS بمنظور بررسی مسائل موجود در ایران، ثبت اسب های فریزین، پیشبرد اهداف، برگزاری مسابقات و کلاسهای آموزشی برگزار گردید. بنابر مسائل مطرح شده، مقرر شد در سال 1397 هجری خورشیدی، کلاسهای آموزشی با حضور مدرسان بین المللی و همچنین مسابقات اسب های فریزین با حمایت کامل KFPS و ارسال داوران این سازمان در ایران پیگیری شود. 

همچنین، از این پس، نماینده مجموعه اسب فریزین ایران بعنوان سفیر KFPS در منطقه خاورمیانه در کنار پیگیری امور اسب های فریزین داخل ایران، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.


 

در طول برگزاری مسابقات بین المللی زیبایی و انتخاب برترین های اسب های فریزین در ژانویه سال 2018 در هلند، روزنامه نگاران هلندی با نماینده مجموعه اسب فریزین ایران مصاحبه کردند.

 

بدلیل فعالیت های مجموعه اسب فریزین ایران در ایران و منطقه خاورمیانه، روزنامه نگاران هلندی که اخبار اسب های نژاد فریزین در سرتاسر دنیا را پوشش میدهند، علاقمند به انجام یک مصاحبه با نماینده مجموعه اسب فریزین ایران که در سالن مسابقات بین المللی انتخاب برترین های فریزین حضور داشت بودند.

این مصاحبه در تاریخ 11 ژانویه 2018 در شهر لیوواردن هلند انجام و در روز 15 ژانویه 2018 در روزنامه های سراسری هلند منتشر شد. 

 

تصویر این مصاحبه را میتوانید از طریق کلیک بر روی لینک زیر مشاهده نمایید. 

مشاهده مصاحبه در روزنامه

نماینده مجموعه اسب فریزین، توضیحاتی در خصوص تاریخچه اسب در ایران، شرایط اسب های فریزین در ایران، فعالیت ها و برنامه های پیش رو به روزنامه نگاران هلندی ارائه داد.


 

 

بمانند هر سال، مسابقات انتخاب برترین های فریزین در سال 2018 با شکوه، عظمت و زیبایی هرچه تمام تر در روزهای 11-12-13 ژانویه در هلند برگزار گردید. 

جمعیت بی نظیری از سرتاسر دنیا از این مسابقات بازدید بعمل آوردند. بازدید کننده هایی نیز از ایران نیز در سالن مسابقات حضور پیدا کردند. 

 

در روزهای 11 و 12 ژانویه نریان های جوان فریزین برای حضور در دور نهایی انتخاب سیلمی فریزین در نوامبر سال 2018 به مسابقه پرداختند که اسامی نریان های انتخاب شده در دور نهایی به شرح ذیل میباشد:

Milan fan Stal Bellefleur

Twix v.d. Terpen

Timo fan it Pompebled

Valco van de Demro stables

Tuke fan e Klaai

Tijbbe fan Horp

Tornado Oet Oale Kloosterveen

Tije Joke H

Tymen K

Yannick fan Dulve

Wilko v.d. Terpen

Wesley Hiske H.

Zweitse fan Pier's-Hiem

Wilbert

Ward fan Starking

Willem E fan de lepene Hikke

Wer ien w

Wiard van marije z.

Yme fan Hyllested-Ostergaard

Wate van de Its

Yalke van 'n Elsmos

Ypke Ven

Wessel fan D' oever

Wardy

در روز 13 ژانویه، سیلمی های فریزین برای انتخاب برترین سیلمی سال به مسابقه پرداختند. سیلمی های حاضر در این مسابقه به دو دسته سیلمی های بالای 13 سال و سیلمی های کوچکتر از 13 سال تقسیم شدند. 

نتیجه حاصل شده به شرح ذیل است:

قهرمان سیلمی های بالای 13 سال:

Alwin 469

نائب قهرمان سیلمی های بالای 13 سال:

Tsjalle 454

 

قهرمان سیلمی های کوچکتر از 13 سال (همچنین قهرمان در مجموع):

Jurre 495

نائب قهرمان سیلمی های کوچکتر از 13 سال(همچنین نائب قهرمان در مجموع):

Menne 496

 

لازم به ذکر است Jurre 495 که در سال 2016 به درجه سیلمی دست پیدا کرده بود، در سال 2017 و 2018 موفق به کسب مقام برترین سیلمی فریزین سال گردید.