مجموعه اسب فریزین ایران

Friesian Horse of Iran

     

پیشنهاد

در شماره قبلی بطور مختصر در مورد تاریخچه اسب های فریزین و ایجاد سازمان بین المللی اسب فریزین توضیحاتی ارائه شد. حال به اهمیت حضور این سازمان برای اسب های فریزین و مالکین، و همچنین انواع مدارک صادر شده برای اسب های فریزین خواهیم پرداخت.

 

اهمیت سازمان بین المللی اسب فریزین  KFPS در چیست؟

اجازه بدید با یک مثال شروع کنیم. فرض کنید شما میخواهید یک خودروی بنز خریداری کنید. در هنگام خرید به کلیه اطلاعاتی که شرکت تولید کننده ارائه میدهد توجه خواهید کرد. این اطلاعات میتواند شامل سال تولید، حجم موتور، شماره بدنه، شماره موتور، کلاس تولیدی، اندازه اتاق، میزان مصرف سوخت و هزاران اطلاعات دیگر باشد. در اصل، شما با بررسی این اطلاعات، به شناسنامه خودرویی که میخواهید بخرید دقت خواهید کرد و این اطلاعات را شرکت تولید کننده آن، یعنی شرکت مرسدس بنز فراهم کرده و در اختیار شما میگذارد. یکی از عوامل مهمی که در بالا رفتن ارزش تولیدات این شرکت موثر بوده، دقت در تولید، ثبت دقیق اطلاعات، شنیدن صدای مشتری و مسائلی از این قبیل بوده است. حال فرض کنید شرکت بنز دارای چنین ساختار و تاریخچه ای نبود و یا این اطلاعات را در اختیار شما قرار نمیداد، به نظر شما بازهم هر خودروی بنز اینچنین ارزشمند بود؟ در جواب باید گفت خیر و یک خریدار اگر خودرویی بی نام و نشان حتی با ظاهری شبیه به بنز سوار شود بازهم آن رضایت خاطر مورد نظر، حاصل نخواهد شد.

حال برگردیم به سازمان بین المللی اسب فریزین که وظیفه ثبت، ارائه اطلاعات یک کره تولید شده، ارائه اطلاعات پدر و مادر کره، صدور شناسنامه، صدور پاسپورت، برگزاری مسابقات و برنامه ریزی در راستای دقیق ترین تولیدات فریزین را دارد. حضور این سازمان یک اعتبار برای این نژاد و مالکین آنها ایجاد میکند. هر مالک میتواند با افتخار سخن از شناسنامه یک فریزین، تاریخچه ثبت شده و شجره قوی اسب خود از سالهای بسیار دور تا کنون نماید، اما این مهم با مشارکت تولید کنندگان و مالکین فریزین ها حاصل میشود. شما با داشتن شناسنامه اسب میتوانید اطلاعات اجداد اسب خود را تا چندین نسل پیش از تولد اسب خود مشاهده کرده و بدانید چه اتفاقاتی برای اجداد آن افتاده است. این مسئله یک اطمینان خاطر و یک لذت ویژه برای مالکین فریزین فراهم کرده و وجه تمایز این نژاد با دیگر نژاد ها می باشد. حال فرض کنید این شناسنامه و این دقت در ثبت تولیدات نبود، آنوقت شما یک اسب با ظاهر فریزین (بمانند یک بنز بدون هیچ مشخصات) سوار بودید که در هر لحظه احتمال ایجاد یک مشکل قانونی برای شما وجود دارد و ضمن آنکه ارزش یک اسب بدون مدرک بسیار پایین میباشد.

 

حال مروری بر قوانین ثبت اسب های فریزین داشته باشیم؛

 

در زمانیکه یک کره فریزین بدنیا می آید، مالک 14 روز فرصت دارد تا تولد کره را به سازمان بین المللی اسب فریزین KFPS اطلاع داده و در صورت تاخیر با جریمه روبرو خواهد شد. اینکار میتواند از طریق حساب شخصی فرد مالک در وب سایت KFPS انجام شود. بعد از اینکه تولد کره به اطلاع این سازمان رسید، لازم است مالک در طول 6 ماه بعد از زمان تولد کره، کره تولید شده را چیپ کرده و شماره چیپ را به اطلاع KFPS  برساند تا مدارک آن از قبیل پاسپورت و شناسنامه صادر شود. صدور برگه های هوییت یک کره در صورتی حاصل میشود که هوییت پدر و مادر آن کره مشخص شده و والدین حتما فریزین باشند. اگر هوییت پدر و مادر کره مشخص نباشد، قبل از صدور مدارک، لازم است تست DNA برای شناسایی و تطابق کره با والدین صورت بگیرد. در صورتیکه نقضی در تطابق DNA وجود داشته باشد و یا والدین کره مشخص نباشند، به هیچ عنوان مدرک شناسایی صادر نخواهد شد. این سختگیری و این نوع شدت در بررسی تولیدات، باعث شده تا یکی از دقیقترین روش های ثبت و تولید را در نژاد فریزین شاهد باشیم. لازم به ذکر است تست DNA برای یکبار در طول عمر یک اسب انجام شده و در بانک اطلاعاتی سازمان بین المللی اسب فریزین باقی میماند.

 

کره های تولیدی از نژاد فریزین و مدرک آنها در 4 گروه متفاوت با توجه به نوع مدرک و مقام پدر آنها دسته بندی میشوند. این چهار گروه عبارتند از:

 

  • Main Book
  • D-Book
  • B-Book I
  • B-Book II

 

Main Book

نریان های فریزین برای رسیدن به درجه سیلمی در مسابقاتی با معیار های بسیار سخت در جهت شناخت بهترین آنها شرکت میکنند. این مسابقات در طی دو سال و در سه مرحله با حضور 300 – 400 نریان فریزین برگزار میگردد و در نهایت 3 یا 4 نریان برتر فریزین از بین این تعداد به درجه سیلمی یا به اصطلاح Approved Stallions میرسند. بعد از انتخاب این نریان ها بعنوان سیلمی، به انتهای نام آنها یک کد سه رقمی افزوده شده و قیمت های آنها به بیش از 500 هزار یورو خواهد رسید. بنابراین هر نریانی نمیتواند نام سیلمی به خود بگیرد. برای کره هایی که از این سیلمی ها حاصل شده باشند مدرک اصلی KFPS صادر خواهد شد. این مدارک  از اواسط سال 2013 با رنگ زمینه آبی و قبل از این سال با زمینه رنگ زرد/سبز دیده میشوند. کره های این نریان ها جزو با کیفیت ترین کره های فریزین خواهند بود.

 

D-Book

 

در کشورهای حاضر در قاره اروپا، موسسه های وابسته به KFPS هستند که به آنها موسسه های رابط میگویند. این موسسه ها مسابقاتی با قوانین و استانداردهای خاص و مورد تایید KFPS دارند که از طریق آنها نریان های فریزین به درجه سیلمی در این موسسات دست پیدا میکنند. کره هایی که از این سیلمی ها حاصل شوند در قسمت مدارک D-Book قرار میگیرند. رنگ این نوع مدارک خاکستری/مشکی میباشد.

B-Book I

در برخی کشورها بمانند ایران، دسترسی به سیلمی و یا اسپرم فریزین های Approved  وجود ندارد. بنابراین، سازمان بین المللی اسب فریزین برای اینکه تولیدات اسب های فریزین در سطح قابل قبول و با کیفیتی در امر تولید قرار بگیرند، از گزینه سیلمی هایی با مجوز تولید محدود استفاده میکند. برای گرفتن مجوز تولید محدود برای یک نریان فریزین، لازم است ابتدا آن نریان به درجه استار رسیده و سپس با حضور در مسابقات درساژ فریزین ها، یا به اصطلاح IBOP، برای شناسایی توانایی های ورزشی آنها و در صورت کسب امتیاز لازم، موفق به کسب درجه سیلمی با مجوز تولید محدود میشوند. به کره هایی که از این نریان ها با این نوع مجوز تولید مشوند، مدرکی از نوع B-Book I اعطا میگردد.  رنگ این نوع مدارک قهوه ای/مشکی میباشد.

 

B-Book II

نریان هایی هستند که هیچگونه مجوز تولید و یا به اصطلاح مدرک و درجه سیلمی ندارند، اما، مالکین علاقه دارند که از این نریان ها کره داشته باشند. ممکن است این نریان ها در کشورهایی باشند که هیچگونه دسترسی به سیلمی و یا اسپرم فریزین وجود نداشته باشد. سازمان اسب فریزین برای اینکه بتواند نسل فریزین ها و علاقه افراد را حفظ نماید، به کره های تولید شده از این نوع نریان ها یک نوع مدرک از درجه B-Book II اعطا خواهد کرد. این مدارک زمینه خاکستری رنگ دارند. در حال حاضر تمام نریان های داخل ایران از این دسته بوده و کره های حاصل شده از آنها، مدرک اشاره شده را دریافت خواهند کرد. این کره ها در تمامی مسابقات رسمی سازمان بین المللی اسب فریزین میتوانند شرکت نمایند.

در آینده ای نزدیک قرار است مسابقاتی زیر نظرKFPS  در ایران برگزار گردد. در صورتیکه یک نریان فریزین با درجه استار بتواند در مسابقات درساژ امتیاز لازم را بدست آورد، میتواند مجوز سیلمی با تولید محدود را بدست آورد. بدین صورت، کره های تولیدی از این نوع نریان ها در گروه مدرک های B-Book I قرار خواهند گرفت.

 

همانطور که توضیح داده شد، رسیدن به درجه سیلمی در بین نریان ها دارای شرایط خاصی بوده و معیارهای مهمی مورد ارزیابی قرار میگیرد. اینکه یک نریان توانایی تولید کره را داشته باشد نشاندهنده سیلمی بودن آن نیست و نمیتوان هر نریانی را سیلمی نامید. درجه سیلمی یک درجه بسیار حساس و تضمین کننده آینده یک نژاد در بالاترین کیفیت می باشد. با الگو برداری از این زمینه در مسابقات و برنامه ریزی های اصیل ایرانی میتوانیم تاثیر مثبتی در آینده نژادهای بومی کشور داشته و آنها را به بالاترین سطح ممکن در جهان برسانیم. یکی از مواردی که باید به آن اشاره کنیم و بر خلاف باور اسب دوستان در ایران، هر نریان بلند قدی نمیتواند سیلمی خوبی باشد. معیارهای مختلفی در تعیین یک سیلمی با کیفیت تاثیر گذار است که بلندی قد هیچ تاثیری در کیفیت یک سیلمی ندارد.

در آخر و در مطالب ارائه شده، سعی کردیم توضیحات مختصری در مورد انواع مدارک صادر شده توسط KFPS ارائه داده و شما را با نحوه صدور مدارک توسط این سازمان آشنا نماییم. در شماره های بعدی به انواع مقام های رایج در بین مادیان ها و نریان های نژاد فریزین و شرایط کسب آنها را توضیح خواهیم داد. با آشنایی با این درجات، مالکین میتوانند خود را برای مسابقات اسب های فریزین در کشور عزیزمان ایران آماده نمایند.


 

درباره فریزین

اسب نژاد فریزین از نژادهای بومی کشور هلند، متعلق به منطقه و استانی بنام فریزلاند می باشد.

بلندی قد این نژاد بین 157 سانتیمتر تا 175 سانتیمتر بوده و با توجه به اندازه این اسب، میتوان گفت اسبی مطلوب، چابک و زیرک در نوع خود است. فریزین ها دارای گردنی مخروطی و بلند، بهمراه گوش های کوتاه و فرم صورت اسپانیایی هستند. این اسب ها بسیار پر انرژی و فعال بوده و در عین حال ، مطیع، آرام و فرمانبردار هستند. اسب های فریزین از قرن 13 میلادی بدین شکل شناخته میشوند. شرایط تولید ثابت بکار برده شده در سالهای اخیر دلیلی بر نمایش خصوصیات بی نظیر این نژاد و پیوند آن با نسل های گذشته خود بوده است. خصوصیات بارز و ظاهری این مروارید سیاه، یالهای باشکوه، پاهایی با پر، رنگ مشکی خالص و حرکات قدرتمند آن است. در گذشته از این اسب برای امور کشاورزی و همچنین در جنگ های بین اروپاییان بسیار استفاده میشده است. امروزه از این نژاد در کنار سواری آزاد و راحت، در مسابقات زیبایی و در سطوح بالای مسابقات درساژ بمانند گرند پری استفاده میشود. در طول مسابقات متعدد اغلب فریزین ها را در مسابقات درساژ و ارابه رانی ورزشی مشاهده میکنید. باید اضافه کرد اسب های فریزین بسیار محبوب هستند و در شاخه های مختلف ورزشی مورد استفاده قرار میگیرند. در حالت های مختلف سوارکاری و ارابه رانی، اسب فریزین میتواند عملکرد بالای خود را نشان دهد. اسب های فریزین سالهای بسیاری است که در خدمت انسان بوده اند. در شروع عصر مسیحیت، اسب های فریزین در جنگ استفاده شده اند و نیروهایی با اسب فریزین در بریتانیا ثبت شده اند. در قرن 4 میلادی، نویسنده انگلیسی بنام آنتونی دنت در باره حضور اسب های فریزین در جنگ کارلیس نوشته است. نیروهای انگلیسی اسب های فریزین خود را داشته اند. این نویسنده و دیگر نویسنده ها اشاره میکنند که اسب های فریزین اجداد اسب های شایر بریتانیایی و فل پونی هستند. در قرن 11 میلادی، فردی بنام ویلم دی فراورار، از اسب هایی که شباهت بسیاری به اسب های فریزین داشتند برای تولید استفاده کرد. از آن زمان، اکثر تصاویر ثبت شده از گلادیاتورها، بر روی اسب های فریزین میباشد. در طول جنگ های صلیبی و بعد از آن در میانه های جنگ های 18 ساله، این احتمال وجود دارد که اسب های فریزین با اسب های عرب و آندالاسیون آمیخته شده باشند. اولین مدرک ثبتی در خصوص نام بکاربرده شده در مورد اسب های فریزین به سال 1544 میلادی و توسط فردی آلمانی بنام یوهان فردریش بر میگردد. در طی قرن 17 میلادی اسب های فریزین به کرات در مدرسه های سوارکاری مورد استفاده قرار گرفته اند. از اواسط قرن 18 میلادی به سمت قرن 19 میلادی، استفاده از اسب های فریزین نشاندهنده ثروت و ارزش بیشتر افراد محسوب میشد و کشاورزان با داشتن اسب فریزین، ثروتمندتر به حساب می آمدند. در ادامه این نژاد برای تفریح و مسابقات ارابه رانی در آن سالها استفاده گردید. با افزایش محبوبیت اسب های فریزین و کاربردهای آن در سطح جهان، سازمانی بنام KFPS  در جهت ساماندهی و گسترش این نژاد ایجاد گردید.

سازمان بین المللی اسب های فریزین KFPS

همانطور که اشاره شد، با افزایش محبوبیت این نژاد، سازمانی بنام KFPS  یا همان سازمان بین المللی اسب فریزین بمنظور ثبت، گسترش، برگزاری مسابقات و ایجاد انگیزه در بین مالکین در سال 1879 میلادی ایجاد گردید. بیش از 15000 نفر در این سازمان عضو بوده و بیش از 70000 اسب فریزین توسط آن ثبت و برای آنها مدرک رسمی صادر شده است. در حال حاضر این سازمان در سطح بین المللی فعالیت کرده و این سازمان تعداد 25 نمایندگی از جمله یک نمایندگی بنام مجموعه اسب فریزین ایران در ایران دارد. هر ساله مسابقات متعددی توسط KFPS  از جمله مسابقات زیبایی و درساژ مرتبط با اسب فریزین در سطح جهان برگزار میگردد. این مسابقات شامل دسته بندی های متفاوتی است که بعنوان مثال میتوان به گروه های فریزین نریان برای انتخاب سیلمی و یا نریان استار، گروه فریزین های مادیان برای انتخاب مادیان مدل، تاج دار و استار، گروه فریزین های اخته و کره ها اشاره کرد.

در هر سال تقریبا تعداد 300 تا 400 اسب نریان فریزین برای انتخاب برترین نریان فریزین و یا به اصطلاح سیلمی در مسابقات مرتبط ثبت نام میکنند. از بین این تعداد، تنها 3 یا 4 نریان با بررسی های دقیق و معیار های سختگیرانه به درجه سیلمی دست پیدا میکنند. از ابتدای آغاز به فعالیت این سازمان تا  کنون بیش از 500 سیلمی فریزین به علاقمندان به این نژاد معرفی شده اند. از معیار های ارزیابی در این مسابقات که شامل 3 مرحله و در طی 2 سال صورت میگیرد میتوان به ارزیابی ترکیب و زیبایی اندامی، نحوه گام، قدم ها و فرم حرکتی در مراحل اولیه اشاره کرد. ابتدا نریان ها باید به درجه استار دست پیدا کرده تا بتوانند در مراحل بالاتر حضور داشته باشند. در مراحل بالاتر، مسابقات درساژ، ارابه و کالسکه رانی در کنار تست سلامت اسپرم و آزمایش دی.ان.ای نیز اضافه میگردد.

در مسابقات مادیان ها، ابتدا یک مادیان بعد از بررسی معیارهای بسیار سختگیرانه به درجه استار دست پیدا کرده و در ادامه میتواند به درجه تاج دار و مدل با نمایش توانایی ورزشی خود اشاره کرد. تمام مقام های کسب شده در مدارک اسب های فریزین درج میگردند. تمامی این فعالیت ها بمنظور دست یابی به بالاترین کیفیت تولیدات در نژاد فریزین میباشد و بهمین دلیل اکنون شاهد افزایش محبوبیت این نژاد در بین اسب دوستان و بخصوص علاقمندان در ایران هستیم.

لازم به ذکر است، این سازمان با طراحی یک وب سایت، تمامی اطلاعات اسب های فریزین را بطور دقیق در هر نقطه از دنیا که باشند، بصورت آنلاین ثبت و بررسی نموده و هم اکنون سیستم بکاربرده شده در KFPS، الگوی بسیاری از سازمان های بین المللی مسئول در ثبت نژاد های دیگر میباشد.

مدارک صادر شده توسط KFPS  دارای دسته بندی های مختلفی است. این مدارک تنها برای کره هایی که پدر و مادری از نژاد فریزین داشته و همچنین قبلا توسط این سازمان ثبت شده باشند صادر خواهد شد. مدرک یک کره فریزین که از یک سیلمی حاصل شده باشد با مدرک کره فریزین هایی که از نریان های فریزین بدون مدرک سیلمی تولید شده اند، متفاوت بوده و در رتبه بالاتری قرار میگیرد.  مالکین فریزین ها برای دریافت مدارک کره های تولیدی، ابتدا باید عضو سازمان بین المللی اسب فریزین شده و سپس نسبت به ثبت و دریافت مدارک کره ها اقدام نمایند. کره های فریزینی که دارای مدرک رسمی از KFPS  باشند دارای ارزش مادی بسیار زیادی در برابر کره های فریزین بدون مدرک هستند.

در شماره های بعدی مطالب بیشتری در خصوص مدارک و مسابقات ارزیابی فریزین ها اشاره خواهد شد.


 

انتخاب راه درست از راه غلط

در دنیای بازرگانی امروز، مطالب بسیار مهمی در راستای رعایت مسائل اخلاقی در تجارت مطرح میشود که دو موضوع مهم از این مطالب (از دید نویسنده این مطلب) ارتباط بسیار نزدیکی میتواند با صنعت اسبداری داشته باشد. بنابر این اشاره ای به آن داشته باشیم.

 

Ethical Consumption اخلاق در مصرف یا اخلاق در خرید:

بطور خلاصه بخواهیم در مورد این گزینه صحبت کنیم، اشاره به رفتار مصرف کننده ها (خریدارن) در قبال تولید کنندگان و فروشندگان دارد. امروزه، جوامع بشری بسیار بسیار نگرانی هایی در خصوص حفظ محیط زیست، تداوم در زندگی و مراقبت از نسل آینده را دارند. بهمین دلیل، افراد فعال در این زمینه، در راستای فرهنگ سازی و تغییر در رفتار مصرف کنندگان و فروشندگان قدم بر میدارند تا مصرف کننده از تولید کنندگانی که به محیط پیرامون بشریت آسیب میرسانتد حمایت نکرده و اقدامی در راستای خرید محصول از آنها ننمایند. 

در بحث اخلاق در خرید، یک خریدار مسئول رفتار خود در قبال جامعه است. یک خریدار، با خرید خود از تولید کنندگان حمایت میکند. پول پرداخت شده به یک فروشنده و یا تولید کننده، آن فرد را برای تولید بیشتر ترغیب میکند. بنابراین، هر شخص باید بداند از چه شخصی و یا چه نوع محصولی خریداری مینماید. اگر آن تولید نادرست باشد و یا فرد تولید کننده از راه نادرست و آسیب به محیط طبیعی اقدام به تولید کرده باشد، با دیدن حمایت خریداران، نسبت به تداوم بی اخلاقی خود قدم بر میدارد و هیچگونه تغییری در شیوه رفتاری خود ایجاد نخواهد کرد. پس شیوه رفتاری یک خریدار در روند یک جامعه و تغییرفرهنگ تولید تاثیر گذار است. 

این ما هستیم که میتوانیم با نادیده گرفتن یک فرد بی اخلاق در تولید، آن را به سمت تغییر و ایجاد فرهنگی جدید تشویق نمائیم. بسته های حمایتی یک خریدار باید در راستای بهبود در روند تولید و حفظ محیط پیرامونمان باشد. 

این موضوعات چه ارتباطی میتواند با صنعت اسب و یا با نژاد فریزین داشته باشد:

سئوالاتی که در اینجا پیش می آید؛

> آیا ما نسبت به فرد فروشنده اسب اطلاعات کافی داریم؟

> آیا میدانیم در نحوه تولید یک کره اسب چه اقداماتی انجام داده و یا از چه راهی این تولید حاصل شده است؟ 

> آیا آن اسب تولید شده، کمک به حفظ نسل آینده آن نژاد مینماید؟

 

ممکن است بعضی از افراد نسبت به این مطالب بی توجه باشند، اما این واقعیتی است که تک تک افراد حاضر در یک جامعه و یا صنعت (در اینجا صنعت اسب) باید نسبت به آن حساس بوده و در صورت عدم رعایت آن، آسیب جدی به یک نسل و به یک نژاد خواهند زد.

اگر یک اسب از هر نژاد، بدون مدرک باشد و خریدار بی توجه به مدرک آن اقدام به خرید نماید، در اصل، از یک فروشنده بی اخلاق حمایت کرده است. با اینکار و میزان سودی که از طرف خریدار به فروشنده میرسد، یک فروشنده و یا تولید کننده بی توجه به اخلاقیات لازم در آن کار، همچنان به شیوه رفتاری خود ادامه خواهد داد. پس ما بنحوی مسئول مشکلات پیش آمده برای یک نژاد خواهیم بود.

مثالی که با اسب فریزین سازگاری داشته باشد:

آیا شما از داشتن یک اسب فریزین خرسند هستید؟ آیا از نامی که برای آن انتخاب کرده اید خشنود هستید؟ آیا داشتن برگه شناسنامه اسب و دیدن نام آن بر روی شناسنامه، برای شما لذت بخش است؟ آیا از دیدن زیبایی ظاهری آن لذت میبرید؟

اگر جواب شما به سئوال های مطرح شده مثبت است، پس در صورت خرید از یک تولید کننده ای که اسب بدون مدرک تولید میکند و یا اقدام به تولید یک اسب دو خون و بی نام و نشان مینماید، ضربه جبران ناپذیری به نژاد فریزین زده اید و همچنین از لذت بردن نسل های آینده بشری از نژاد فریزین جلوگیری کرده اید.

تا بحال به این موضوع فکر کرده اید اگر گذشتگان ما در تولید یک نژاد دقت لازم را نداشتند آنوقت ما از وجود اسب های مختلف با نژادهای مختلف میتوانستیم لذت ببریم؟ قطعا نمیتوانستم، پس ما هم در قبال نسل آینده باید مسئولیت پذیر باشیم و بتوانیم شرایط بسیار خوبی برای آنها فراهم کنیم. 

 

Sustainability Consumption مصرف پایدار:

مصرف پایدار اشاره به این موضوع دارد که بنحوی از منابع حال حاضر استفاده کنیم که بتوانیم زمینه رفع نیازهای آیندگان را بدون تخریب منابع حال حاضر فراهم کنیم. یا بعبارتی دیگر، آنچنان مصرف کنیم که نیاز به تولید محصول بیشتر کمتر شود، منابع بیشتری برای آیندگان باقی بماند. بهمین خاطر، مسائل استفاده اشتراکی بمانند خودرو ها و منازل تفریحی مشترک در این روزها بسیار قابل توجه شده اند.

 اما میخواهیم بشکل دیگری این موضوع را در مورد صنعت اسب بیان کنیم؛ ما باید بشکلی اقدام کنیم که نسل و نژاد اسب ها برای آیندگان حفظ شود. باید بنحوی تولید کنیم که منابع موجود در صنعت اسب برای آیندگان به مقدار زیادی موجود و زمینه رضایت خاطر آیندگان را فراهم کند. این روش باعث میشود تا منابع طبیعی و محیط پیرامون بشکل مناسبی برای آیندگان باقی بماند. در تولید یک اسب از روش های نوین و مناسب استفاده نماییم تا آسیب کمتری به اسب ها وارد شود و همچنین شیوه های نوین بکار برده شده، بعنوان الگویی برای افراد و جوامع دیگر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

بنابر این، تولیدی که ما را به استفاده بیشتر از منابع طبیعی حال حاضر برساند، یک اقدام نادرست است و یا آسیب رساندن به نسل آینده یک نژاد، ما را در گروه افرادی با رفتارهای غیر اخلاقی دسته بندی خواهد کرد.

بعنوان مثال؛

> اگر یک فرد مالک اقدام به تولید یک کره اسب بدون توجه به ضریب همخونی و  اختلالات ایجاد شده در ژنتیک یک اسب نماید، یک رفتار غیر اخلاقی انجام داده است.

> اگر فردی بدون توجه به مدارک یک کره و یا ثبت آنها اقدام به تولید نماید یک حرکت غیر اخلاقی انجام داده و منابع آیندگان را به خطر انداخته است.

> اگر فردی بی توجه به خطرات اعمال شده به یک نژاد و بدلیل سود حال حاضر خود اقدام به تولید اسب به هر شیوه ای نماید، یک کار غیر اخلاقی انجام داده است. 

> نحوه مراقبت و نگهداری ما از اسب ها باید بشکل مناسب باشد. اسب، یک موجود زنده است و بعنوان کالا از آن استفاده نکنیم.

برای نتیجه گیری، هر فرد حاضر در صنعت اسب با توجه به جایگاه خود مسئولیتی در قبال رفتاری که انجام میدهد دارد. یک تولید کننده و یا فروشنده، یک خریدار و یا یک مالک، هر کدام با عملکرد خود میتواند دنیایی بهتر برای یک نژاد و یک نسل ایجاد کند و یا آنرا کاملا تخریب نماید. بنابراین، بدور از هر مشکل و یا مشغله ذهنی، نسبت به مسئولیتمان باید حساس بوده و نسبت به نسل آینده نگران باشیم. فرزندان و فرزندان دوستان ما میخواهند از جامعه و دنیایشان لذت ببرند، پس برای آنها میراثی زیبا بجای بگذاریم.

 

امیدواریم تک تک ما برای خودمان و آیندگان دلسوزی بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم دنیایی لذت بخش تر ایجاد کنیم.


  

مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
مجموعه پرورش اسب پارت استاد
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 
مجموعه پرورش اسب پارت استاد یکی از بزرگترین مجموعه های پرورش اسب فریزین و همچنین فعال در زمینه پرورش دیگر نژادهای اصیل در ایران میباشد. این مجموعه با استانداردهای روز بین المللی ساخنه شده، همچنین با مدیریت بسیار قوی و دلسوز، کارمندان منظم و وظیفه شناس، مربیان برجسته و ماهر، تبدیل به یکی از قطب های برجسته در زمینه تولید اسب و بخصوص نژاد فریزین شده است. 
 
بیشترین تعداد اسب فریزین حال حاضر در ایران در این مجموعه وجود دارد. سیلمی فریزین بسیار زیبا بنام Mylord که سابقه حضور در مسابقات مرتبط با این نژاد در هلند را دارد، در این مجموعه نگهداری میشود. افراد علاقمند که بدنبال اسب فریزین هستند میتوانند اسب های فریزین با سن های مختلف، کیفیت، قیمت و جنسیت های متفاوت را در این مجموعه پرورش اسب بسیار زییا پیدا کنند؛
 
> اسب های فریزین زیر 1 سال
> اسب های فریزین یکساله و دو ساله
> اسب های فریزین مادیان آبستن
> سیلمی های برجسته فریزین
> اسب های پرشی
> اسب های کورس
> اسب های زیبایی
 
در تصاویر قرار داده شده، دقت و کیفیت مجموعه به وضوح قابل رویت است و با اطمینان کامل، افراد علاقمند به اسب میتوانند نیازهای خود را با ارتباط با این مجموعه برطرف نموده و همچنین برای تولید کره های با کیفیت اقدام نمایند.
 
آدرس مجموعه پرورش اسب پارت استاد:
قرچک، میدان پوئینک، بعد از زیر گذر راه آهن، بسمت جنوب، کیلومتر 3، پلاک 139
 
تلفن تماس:
 09127132798
 
آدرس وب سایت: 
 
آدرس اینستاگرام:
Part.stud

 
 

 

الگوی نام گذاری کره های بدنیا آمده بر اساس ترتیب حروف انگلیسی می باشد. در هر سال حرف های مشخصی را میتوان در ابتدای نام هر اسب انتخاب کرد. این الگو را به راحتی میتوان در بین دکمه های یک دستگاه تلفن مشاهده نمایید.

بعنوان مثال، در سال 2106، حروف A - B - C (دکمه شماره 2 در تلفن) قابل استفاده و ابتدای هر اسم باید از بین این سه حرف انتخاب میگردید. در سال 2017 میلادی از حروف D - E - F (دکمه شماره 3) در ابتدای اسم انتخابی لازم است استفاده شود. در سالهای آینده نیز بر طبق این الگو، نام گذاری کره ها انجام میشود.

در سالهای 2021 (دکمه شماره 7) و 2023 (دکمه شماره 9) از چهار حرف در ابتدای اسامی انتخابی برای نام گذاری کره های فریزین میتوان استفاده نمود.