مجموعه اسب فریزین ایران

Friesian Horse of Iran

     

پیشنهاد

در اینجا قصد داریم تا به گوشه ای از مشکلاتی که علاقمندان، خریداران و مالکین اسب فریزین با آن مواجه هستند اشاره کنیم. بیان این مسائل در راستای آگاه سازی علاقمندان است تا گرفتار دردسرهای ناخواسته نشوند.

بعد از دیدن این مطالب متوجه خواهید شد تا تنها راهی که شما را از دردسرهای احتمالی نجات میدهد، استعلام و ارتباط با مجموعه اسب فریزین ایران می باشد. 

 

مشکلات به دو بخش کلی تقسیم میشود:

1- کسانی که مالک هستند، قصد کشش و تولید کره دارند.

2- افرادی که قصد خرید یک فریزین دارند.

 در ادامه هر مشکل، راه حل آن شرح داده خواهد شد. 

 

1- کسانی که مالک هستند، قصد کشش و تولید کره دارند؛

> اگر قصد انتخاب سیلمی دارید، باید DNA آن سیلمی در سازمان بین المللی اسب فریزین ثبت شده باشد تا بتوانید برای کره تولید شده مدرک اخذ نمائید. بارها دیده شده که مالکین مادیان های فریزین بعد از تولد کره نتوانسته اند مدرکی برای کره بگیرند، بدلیل اینکه مالک سیلمی اقدام به ثبت DNA سیلمی نکرده و هزینه آنرا پرداخت نمیکند. هم اکنون تعداد زیادی مالک پیگیر کارهای قانونی و شکایت از مالک یک سیلمی هستند که تعداد زیادی کره تولید کرده و این کره ها سالهای زیادی است که بدون مدرک هستند. 

راه حل: تنها از سیلمی هایی که اطلاعات آنها در صفحه سیلمی های فریزین برای تولید در ایران وجود دارد، استفاده کنید. این سیلمی ها برگه کشش دارند و DNA آنها در سازمان بین المللی اسب فریزین KFPS ثبت شده است. ضمن آنکه حتما از مالک سیلمی برگه کشش با مهر و امضای معتبر که تمام مشخصات مادیان و یا نریان در آن درج شده باشد دریافت نمائید

 

 > در یک باشگاه دو راس سیلمی وجود دارد. یکی از آنها متعلق به مالک باشگاه و دارای کیفیت پایین و دیگری که کیفیت بالاتری دارد متعلق به یک فرد دیگر است که در باشگاه حضور نداشته و در کار تولید و کشش فعال نیست. مالک باشگاه به مالکین مادیان ها، سیلمی با کیفیت تر را نشان میدهد اما مادیان ها را از سیلمی بی کیفیت خود پر میکند. همچنین، DNA آن سیلمی در KFPS سازمان بین المللی اسب فریزین ثبت نشده است. 

راه حل: قبل از کشش، مدارک سیلمی را از مالک آن درخواست کنید. شماره چیپ درج شده در مدرک را با شماره چیپ اسب که در گردن آن قرار دارد کنترل کنید تا مطابقت داشته باشد. برگه کشش با تمام مشخصات از مالیک سیلمی درخواست کنید و مشخصات درج شده در برگه کشش باید با مشخصات سیلمی یکسان باشد.

 

2- افرادی که قصد خرید یک فریزین دارند؛

> تعدادی مادیان و نریان مشکی رنگ از نژادهای دیگر بمانند نژاد بلژیکی یا فرانسوی وارد ایران شده که شباهت زیادی به اسب های فریزین دارند. این اسب ها از جثه بزرگتری نسبت به فریزین برخوردارند و فروشندگان از علاقه اسب دوستان به اسب های بزرگ در ایران سوء استفاده کرده و این اسب ها را به اسم فریزین به علاقمندان میفروشند.

راه حل: 

1- قسمت مدارک اسب های فریزین در این وب سایت را مطالعه کنید تا با نوع مدارک اسب های فریزین آشنا شوید.

2- از نحوه نام گذاری اسب های فریزین مطلع شوید. بسیاری از نژادهای دیگر از سیستم نام گذاری متفاوتی برخوردارند که تفاوت عمده ای با اسب های فریزین ایجاد میکند.

3- شماره میکروچیپ موجود بر روی گردن اسب را یاد داشت کنید و بصورت رایگان از طریق مجموعه اسب فریزین ایران استعلام آن چیپ را دریافت کنید. با استعلام شماره چیپ، براحتی میتوانید تمام مشخصات یک اسب را در اختیار داشته باشید.

 

> بعضی از فروشنگدان، اسب های فریزین را با مدارکی که متعلق به آن اسب نیست بفروش میرسانند. این اسب ها اصولا از سن بالایی برخوردارند که فروشندگان مدارک جعلی با تاریخ تولدهایی که سن این اسب ها را پایین تر نشان دهد بفروش میرسانند. 

راه حل: تنها راه شما، یادداشت شماره چیپ و استعلام آن میباشد.

 

 

> فروشندگان، کره های فریزین را بدون مدرک به خریداران میفروشند و به آنها قول میدهند که مدارک آنها را بزودی تحویل میدهند. در صورتیکه این فروشندگان قادر به اخذ مدارک نیستند بدلیل اینکه اکثر آنها اطلاعاتی از پدر و مادر کره ندارند و یا DNA پدر و مادر کره در KFPS ثبت نشده است، بنابراین، فروشندگان قادر به اخذ مدارک نخواهند بود و خریداران سرمایه خود را از دست میدهند. در صورتیکه پدر و مادر کره مشخص نباشد یا DNA آنها ثبت نشده باشد، به هیچ عنوان مدرکی برای کره صادر نخواهد شد. 

راه حل: تنها و تنها کره های فریزین که دارای مدرک هستند خریداری نمائید. در صورتیکه کره ای بدون مدرک خریداری کنید قطعا با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهید شد.

 

> دیده شده که بعضی از فروشندگان، بعد از فروش کره ناپدید شده اند. از دلایل اینکار اینست که فروشنده قادر به اخذ مدارک نیست و برای اینکه به خریدار پاسخگو نباشد محل خود را براحتی عوض میکند.

راه حل: تنها و تنها کره های فریزین که دارای مدرک هستند خریداری نمائید. در صورتیکه کره ای بدون مدرک خریداری کنید قطعا با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهید شد.

 

> بعصی از فروشندگان اسب های فریزین را فقط با پاسپورت میفروشند. این افراد مدرک Paper یا شناسنامه اسب که مدرک اصلی یک فریزین است را در اختیار ندارند. برای صدور المثنی شناسنامه اسب، یک خریدار باید هزینه زیادی متقبل شود. 

راه حل: حتما شناسنامه اسب را درخواست کنید. بعضی از اسب ها بصورت قاچاق وارد کشور شده اند. بهمین دلیل یا مدرک جعلی دارند و یا مدارک آنها ناپدید شده است. از فروشنده مدارک واردات قانونی یک اسب را درخواست نمائید. حتما، قبل از خرید، از مجموعه اسب فریزین ایران استعلام مشخصات یک اسب فریزین را دریافت نمائید. 

 

 > بعضی از فروشندگان، اسب های فریزین را به اسم اسب مقام دار میفروشند در حالیکه هیچ اطلاعاتی از مقام های اسب های فریزین ندارند. این افراد از کلمات دهان پر کن برای متقاعد کردن خریداران به خرید استفاده میکنند در حالیکه این مقام ها وجود خارجی ندارد.

راه حل: در قسمت مدارک اسب های فریزین در این وب سایت، میتوانید اطلاعات خود را در مورد مدارک و مقام های اسب های فریزین کامل کنید. راه دیگر، مشاوره با مجموعه اسب فریزین ایران میباشد. 


 

مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
مجتمع اسب طلوع کردان
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
مجتمع اسب طلوع کردان یکی از بزرگترین مجتمع های پرورش اسب فریزین در ایران میباشد. این مجموعه با استانداردهای روز بین المللی ساخنه شده، همچنین با مدیریت بسیار قوی و دلسوز، کارمندان منظم و وظیفه شناس، مربیان برجسته و ماهر، تبدیل به یکی از قطب های برجسته در زمینه تولید اسب نژاد فریزین شده است. 
 
این مجموعه از تعداد زیادی اسب فریزین برخوردار است. سیلمی فریزین بسیار زیبا بنام Jort که سابقه حضور در مسابقات مرتبط با این نژاد در هلند را دارد، در این مجموعه نگهداری میشود. افراد علاقمند که بدنبال اسب فریزین هستند میتوانند اسب های فریزین با سن های مختلف، کیفیت، قیمت و جنسیت های متفاوت را در این مجموعه پرورش اسب بسیار زییا پیدا کنند؛
 
 
> اسب های فریزین زیر 1 سال
> اسب های فریزین یکساله و دو ساله
> اسب های فریزین مادیان آبستن
> سیلمی های برجسته فریزین
> اسب های فریزین مناسب مسابقات درساژ
> اسب های زیبایی
 
در تصاویر قرار داده شده، دقت و کیفیت مجموعه به وضوح قابل رویت است و با اطمینان کامل، افراد علاقمند به اسب میتوانند نیازهای خود را با ارتباط با این مجموعه برطرف نموده و همچنین برای تولید کره های با کیفیت اقدام نمایند.
 
آدرس مجموعه پرورش اسب پارت استاد:
استان البرز - کردان - پل حافظیه - منطقه هرجاب - مجتمع اسب طلوع کردان
 
تلفن تماس:
 09122723057
 
 
آدرس اینستاگرام:
Tolue_kordan_horse_complex

 

قابل توجه مالکین اسب های فریزین 

کمیته درساژ با همکاری کمیته اسب های نژاد فریزین فدراسیون سوارکاری ج.ا.ایران در نظر دارند به زودی یک دوره کلینیک و مسابقات درساژ مختص به این نژاد را با حضور مربی و داوران بین المللی اروپایی برگزار نمایند.

همچنین در طی این دوره، شو و ارزیابی اسب های فریزین (مادیان ها، کره های تولیدی، سیلمی ها و نریان های جوان) نیز برگزار خواهد شد. 

  

علاقمندان به شرکت در این رویداد میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس حاصل نمایند.

09121087647 آقای احمد میری

 

 


 

بدینوسیله به اطلاع کلیه مالکین فریزین و علاقمندان میرساند:

 

 یک دوره کلینیک درساژ با حضور مربی بین المللی فرانسوی، آقای Thierry Fretic (رزومه این شخص را در انتهای این مطلب مطالعه نمائید) در روزهای 15 و 16 آذرماه در مجموعه دشت بهشت برگزار میگردد. 

 ساعت شروع این دوره از 15:30 و تا ساعت 19:30 ادامه خواهد داشت و پس از اتمام این کلینیک از شرکت کنندگان تست درساژ در سطح Preliminary گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است به تمام شرکت کنندگان در این دوره گواهی معتبر و مورد تائید فدراسیون سوارکاری ج.ا.ایران اعطا خواهد شد.  

 

 هزینه حضور در این دوره:

 هزینه حضور در این کلینیک 2 روزه که بهمراه 1 شب پانسیون اسب در مجموعه دشت بهشت میباشد تنها 500 هزار تومان خواهد بود. 

 نکته اول: حضور شرکت کنندگان تنها با اسب فریزین در کلینیک امکان پذیر میباشد. همچنین ورود برای عموم به جهت بازدید از این دوره آزاد میباشد.

نکته دوم: برای حضور در دوره های مشابه در کشور های اروپایی، هر نفر باید بطور میانگین مبلغ 15 تا 20 میلیون تومان هزینه کند و بدین ترتیب، این یک فرصت استثنایی برای ارتقای سطح کیفی سوارکاران خواهد بود.

 

نحوه ثبت نام:

متقاضیان میبایست حداکثر تا 13 آذرماه وجه ثبت نام را به شماره کارت ذیل واریز نموده و تصویر سند پرداختی را به شماره موبایل 09121087647 ارسال نمایند.

شماره کارت:

6037-6916-6858-5425 بنام آقای علی هژبر

 

 تیری فرتیک؛

 * ملیت فرانسوی.

 * دوره دیده در مدرسه سوارکاری سومور.

 * تجربه آموزش، آماده سازی تیم های ملی و مربیان سوارکاری درساژ.

 * هدایت تیم ملی کشور چین تایپه در مسابقات آسیایی دوحه سال 2006.

 * سرمربی تیم ملی عمان در سال 2018.

 

 


 

 

در هر سال میلادی مراسم انتخاب سیلمی های فریزین از بین تعداد زیادی نریان فریزین در کشور هلند برگزار میگردد. در سال 2018 میلادی نیز این مراسم طبق روال هر سال برگزار گردید و تعداد 6 نریان بعنوان سیلمی های جدید فریزین انتخاب شدند. 

از نکات برجسته این مراسم در این سال، رقابت شدید ایجاده شده برای انتخاب سیلمی فریزین از بین کره های یک پدر و پسر بود; 2 نریان از کره های سیلمی فریزین بنام Hette 481 توانستند به درجه سیلمی دست یابند. Hette 481 کره ای از سیلمی برجسته فریزین بنام Norbert 444 است و یک کره از Norbert 444 نیز توانست در سال 2018 به درجه سیلمی دست پیدا کند.

همچنین، از نکات دیگر امسال انتخاب 2 سیلمی فریزین که در کشور دانمارک تولید شده بودند، میباشد.  

بدین ترتیب در سال 2019، مالکین مادیان های فریزین میتوانند از 6 سیلمی جدید فریزین برای تولید کره های با کیفیت استفاده کنند. 

 

اطلاعات و عکس هایی از سیلمی های جدید فریزین به شرح ذیل است:

 

Matthys 504

ماتیس 504، یک نریان 6 ساله از کره های Norbert 444 و مادر این نریان از کره های Beart 411 که یک مادیان استار و دارای 3 کره استار میباشد. 

 

Teun 505

تئون 505 یک نریان 4 ساله از کره های سیلمی فریزین بنام Bartele 472 میباشد. مادر این سیلمی جدید، یک مادیان استار از کره های Rindert 406 که سه کره استار دارد. مادر بزرگ این نریان، یک مادیان فریزین با درجه مدل که این مادیان کره ای از Fabe 348 میباشد. 

 

Ulbe 506

اولبه 506 که در کشور دانمارک بدنیا آمده است، کره ای از سیلمی فریزین بنام Anders 451 میباشد. مادر این نریان، دختر سیلمی فریزین بنام Anton 343 است. 

 

Yme 507

ایمه 507 نیز در کشور دانمارک بدنیا آمده و کره ای از سیلمی برجسته فریزین بنام Tsjalle 454 میباشد. مادر این نریان، یک مادیان با درجه مدل از کره های Bente 412 است که این سیلمی جدید را جزو با کیفیت ترین سیلمی های فریزین قرار میدهد. این مادیان مدل دارای مدرک ورزشی نیز میباشد. همچنین مادربزرگ این سیلمی، دارای مقام مدل است. خط شجره این نریان با سیلمی فریزین بنام Norbert 444 مشابه میباشد. 

 

Willem 508

ویلم 508 یک نریان فریزین از سیلمی فریزین بنام Hette 481 میباشد. پدر بزرگ این نریان سیلمی برجسته فریزین بنام Norbert 444 میباشد. مادر این نریان کره دختری سیلمی فریزین بنام Folkert 353 میباشد که دارای 3 کره فریزین با درجه استار است. 

 

Wardy 509

واردی 509 نیز کره ای از سیلمی فریزین بنام Hette 481 که پدر هته سیلمی فریزین بسیار معروف بنام Norbert 444 میباشد. مادر 18 ساله این سیلمی جدید دارای 7 کره با درجه استار، 1 کره با درجه کرون، 1 کره با درجه مدل و 2 کره با درجه ورزشی میباشد. همچنین مادر بزرگ این نریان، یک مادیان فریزین با درجه مدل میباشد. 

مجموع امتیازات بدست آمده توسط این 6 نریان در راه رسیدن به درجه سیلمی را میتوانید از طریق این لینک ملاحظه نمائید. 

این 6 سیلمی در مسابقات انتخاب برترین سیلمی فریزین سال که در ژانویه 2019 برگزار میگردد حضور خواهند داشت.

عکس ها توسط: Ellen Franke