مجموعه اسب فریزین ایران
Friesian Horse of Iran

     

   مجموعه اسب فریزین ایران با نام FRIESIAN HORSE OF IRAN در سازمان بین المللی اسب فریزین KFPS


 

 گروه اسب شبرنگ فرزانگان ( با نام مستعار مجموعه اسب فریزین ایران) نماینده رسمی و قانونی سازمان اسب فریزین هلند KFPS در ایران می باشد.

 

مسئولیت مجموعه اسب فریزین ایران بعنوان نماینده KFPS، ثبت، گسترش،ارزیابی و برگزاری مسابقات زیبایی اسب نژاد فریزین در ایران می باشد.

این مجموعه با تولید کنندگان و پرورش دهندگان اسب فریزین در سرتاسر دنیا و بخصوص پرورش دهندگان کشور هلند، همکاری بسیار نزدیکی دارد. اسب های فریزین نقش بسزایی در زندگی روزمره ما دارند و زندگی این مجموعه با اسب فریزین آمیخته شده است. در ابتدا اسب های فریزین نوعی تفریح برای این مجموعه بحساب می آمد، اما با گسترش این صنعت و افزایش علاقمندان به این نژاد، اکنون، این فعالیت، شغل رسمی ما می باشد.

این مجموعه توانسته از سال 1393 هجری خورشیدی، مجوز نمایندگی رسمی سازمان اسب فریزین هلند KFPS را بعنوان تنها نماینده این مجموعه در ایران و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس بدست آورده و رابط مستقیم بین ایران و هلند می باشد. 

گروه اسب شبرنگ فرزانگان (مجموعه اسب فریزین ایران) از نیروهای زبده و کارآمد، با امکانات مناسب و با استانداردهای جهانی در ایران فعالیت میکند. هدف ما، نمایش کیفیت و شخصیت برتر اسب های نژاد فریزین به سرتاسر ایران می باشد.

از اهداف دیگر این مجموعه، برگزاری هرساله کلاسهایی با حضور اساتید هلندی در ایران بمنظور ارتقا سطح دانش علاقمندان به این صنعت میباشد.

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده مینمایید، با مراجعه به وبسایت KFPS میتوانید نام مجموعه اسب فریزین ایران را بعنوان نماینده رسمی سازمان اسب فریزین در ایران مشاهده نمایید.

 

اسبهای فریزین ، اسبهای بومی کشور هلند می باشند که سابقه آنها به قرن 13 میلادی بر میگردد. بلندی قد این نوع نژاد حد اکثر به 175 سانتیمتر میرسد.

این مروارید سیاه، یا الماس سیاه، یکی از بهترین و صمیمی ترین اسب های دنیا می باشد، که برای افراد علاقمند به سواری (افراد مبتدی و حرفه ای) بسیار مناسب و تجربه ای لذت بخش را فراهم میکند.

از موارد استفاده اسب فریزین میتوان به تورهای گردشی در جنگل، سواحل، مسابقات زیبایی، درساژ، کالسکه سواری و سوارکاری اشاره کرد.

اسب فریزین دارای ترکیب هارمونی اندامی و رنگی بسیار زیبایی هست که نحوه آرایش یال و دم این اسب زیبایی خاصی به آن می بخشد.

هرساله مسابقاتی در سطح جهان با حضور اسب های فریزین انجام میشود که افراد بسیاری را به این صنعت و این نژاد جذب کرده است.