چاپ
بازدید: 4439

سازمان بین المللی اسب فریزین KFPS که در هلند واقع شده است، وظیفه گسترش و افزایش مزایای این نژاد در سرتاسر دنیا را برعهده دارد. این سازمان، با ثبت بسیار دقیق اسب های فریزین از سال 1879 این مهم را انجام میدهد. علاوه بر این، KFPS برنامه ای بسیار جامع و دقیق در خصوص تولید مثل، اصلاح نژاد، نگهداری و گسترش یک کاراکتر خاص و منحصر بفرد از این نژاد را در اهداف خود دارد.

این سازمان منشا و مسئول صدور مدارک اسب های فریزین در سرتاسر دنیا می باشد و تنها مدارک این سازمان در خصوص اسب های فریزین معتبر است. 

 

سازمان اسب فریزین، یک سازمان بین المللی است با حداقل 15000 عضو که تقریبا نصف این اعضا در خارج از هلند قرار دارند.  این سازمان مجری و صاحب امتیاز مسابقات بین المللی اسب فریزین نیز می باشد. در هر سال اطلاعات زیادی در خصوص شیوه های تولید مناسب از طریق KFPS در اختیار علاقمندان به این نژاد فرار میگیرد.

افراد علاقمند برای شرکت در مسابقات، ثبت اسب های خود، ثبت کره های تازه متولد شده، دریافت مدارک و پاسپورت، حضور در کلینیک، فعالیت در خصوص افزایش اطلاعات نسبت به این نژاد، دریافت اطلاعات مفید درباره سیلمی ها و دیگر اسب های فریزین، باید در این سازمان عضو بوده و یا از طریق نمایندگان این سازمان در کشورهای مختلف اقدام به کسب اطلاعات نمایند.

اسب های فریزین در تمام قاره های دنیا یافت میشوند؛ ثبت اسب های خارج از هلند از طریق نمایندگان  مرتبط با سازمان بین المللی اسب فریزین صورت میگیرد. اسب های فریزین، در داخل هلند و هم در بیرون از هلند، با توجه به استاندارد تعیین شده و بوسیله داوران مخصوص، متعهد و مورد تایید این سازمان در مسابقات و آزمون ها ارزیابی میشوند.

در دهه های گذشته میزان علاقه افراد به این نژاد بطور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در نتیجه، هم اکنون بیش از 60000 راس از این نژاد در این سازمان ثبت شده اند. 

 

ثبات، آرامش و خصوصیات منحصر بفرد این نژاد یکی از دلایل افزایش علاقه به این اسب می باشد.

 

مجموعه اسب فریزین ایران، مفتخر است بعنوان تنها نماینده سازمان بین المللی اسب فریزین در ایران، پاسخ گوی نیازهای علاقمندان بوده و رابط رسمی و مستقیم با سازمان اسب فریزین هلند میباشد.

 

لینک اطلاعات و شرایط عضویت در سازمان بین المللی اسب فریزین

 

تصویر سایت سازمان بین المللی اسب فریزین که پرچم ایران و نام مجموعه اسب فریزین ایران بعنوان نماینده آن در ایران در آن قابل رویت است.